איך לבחור שמלת כלה? 5 מיתוסים שאת חייבת לשכוח

להגיע לבד או עם צוות חברות מבינות עניין? להתמקד בגזרות ספציפיות או לשמור על ראש פתוח? כשזה נוגע לבחירת שמלת כלה, מאוד קל ללכת לאיבוד, ולא עלינו – לקבל את ההחלטות הלא נכונות. על מנת שתוכלי למצוא בדיוק את מה שאת מחפשת ולא רק כמעט, הנה 5 טעויות שכדאי להימנע מהן מראש

מהרגע שאמרת לו "כן!" היה לך בדיוק שבוע לעכל את העובדה שעומדת בפנייך אחת ההפקות הגדולות שתעשי בחייך, כשבראש רשימת המשימות שלך מככבת, איך לא – מציאת שמלת כלה. האם זו משימה שבקלות יכולה להפוך לאחת המטלות הכי מורטות עצבים? בהחלט! האם את יכולה לעמוד בה? ללא ספק! האם יש לנו מה לתרום בנושא? או-הו!

אחרי שפגשנו כמות מרשימה ביותר של כלות בסטודיו של Henika by Yael Pick, וראינו פחות או יותר הכל מהכל – החלטנו לנפץ כמה מיתוסים בכל הנוגע לבחירת שמלת כלה ולצייד אותך בכמה טיפים, שיהפכו את חייך להרבה יותר קלים. מוכנה להתחיל?

מומלץ להגיע עם כמה שיותר מלוות שיחוו את דעתן על השמלה

טעות! אמנם מדובר באחת ההפקות הגרנדיוזיות שיש ובבחירה סופר-חשובה (שתרים את ידה הכלה שמוכנה להיראות פחות ממושלם ביום חתונתה...), האדם היחיד שיודע בדיוק מה הוא רוצה – הוא את! לא אמא שלך, לא אחותך ולא החבר/ה הכי טוב/ה שלך. הן/ם תמיד היו שם בשבילך, בטוב וברע, אבל כשזה נוגע לבחירת שמלת כלה, דעות של אנשים אחרים עלולות רק לבלבל אותך עוד יותר, לערער את הביטחון שלך ולגרום לך לבחור במשהו שהוא לא באמת את, אלא יותר האדם שייעץ לך. למעשה, החברה היחידה שתוכלי לסמוך על העצה שלה בעיניים עצומות זו האינטואיציה האישית שלך. לכן, לביקור הראשון בסטודיו כלות מומלץ להגיע עם מלווה אחת/ד לכל היותר ולהקשיב קודם כל לאדם שבאמת יודע מה את רוצה – את עצמך.

את יודעת הכי טוב. אלה שחר, צילום: דודו קורן

יש גזרות שממש לא מתאימות למלאות / בעלות חזה גדול / בעלות חזה קטן / נמוכות / גבוהות

תשכחי מכל האיסורים והטיפים ששמעת בהקשר של שמלות מותאמות למבנה גוף, כי אין באמת חוקים שתקפים לגבי כולן וגם אם את נכללת תחת קטגוריית "נמוכה" או "בעלת חזה גדול", זה לא אומר שמה ששמלה שלא התאימה לבחורה נמוכה אחרת או לבעלת חזה גדול בהכרח לא תתאים לך, כי סביר להניח שמבנה הגוף שלכן לא זהה לחלוטין. אל תפסלי גזרות רק כי שמעת שהן לא מחמיאות למבנה גוף כזה או אחר – עד שלא תנסי, לא תדעי!

כל הגזרות באות בחשבון. יונה גולדמן, צילום: מתן מיליטנו

כדאי לבדוק באינטרנט איזה סגנון וגזרה הכי מתאימים לך ולהתמקד בהם

בהמשך לסעיף הקודם, אחת הטעויות הגדולות שאת עלולה לעשות, זה לפספס את הגזרה שבאמת הכי מחמיאה לך – מטשטשת את מה שאת רוצה לטשטש ומדגישה את מה שאת רוצה להדגיש. תמיד מומלץ להגיע עם איזשהו כיוון לגזרות / סגנונות של שמלות כלה שמעניינים אותך, אבל יחד עם זאת לשמור על ראש פתוח ולאפשר לעצמך להתנסות בסגנונות שלא בהכרח העלית על דעתך כשעשית את "התחקיר המוקדם" בבית. מאוד ייתכן שבזמן אמת תגלי שהגזרה שהכי מחמיאה לך היא זו שבכלל לא נתקלת בה במהלך חיפושייך ברשת.

לשמור על ראש פתוח. עדי ביטון-אוקסלנד, צילום: Ravid Perry Artographer

תמיד כדאי להתחיל מהשמלות של הקולקציה החדשה

בתחילת כל עונה, טרנדים מציפים אותנו מכל עבר ואין אף מגזין אופנה שמכבד את עצמו, שמפספס את ההזדמנות להציג את ה-גזרות שהולכות לככב השנה – בקרב מעצבי האופנה והסלבריטאים.

אבל עד כמה שזה מפתה לבחור בגזרה שכיכבה על מסלולי ההוט-קוטור או שנכתב עליה רבות כי לבשה אותה אחת מאושיות האופנה – בסופו של יום, הגזרה שהכי נכונה עבורך היא לא בהכרח זו שמככבת השנה על המסלולים. מאוד ייתכן, ש"האחת שלך" היא דווקא זו שממתינה לך בשקט בין כל השמלות מהעונות הקודמות, מחכה שתאתרי אותה מיד אחרי שתסיימי עם כוכבות הקולקציה החדשה.

כשאת מגיעה למדידות, אל תמהרי לשאול היכן נמצאות השמלות מהקולקציה האחרונה, אלא תעשי מעבר אובייקטיבי על כל הסגנונות שהתעניינת בהם עוד בטרם הגעת לסטודיו, מבלי לבדוק לאיזו קולקציה הן משתייכות. מי יודע, אולי זו שהכי תתחברי אליה, תהיה בכלל שמלה מקולקציית 2013.

כל הקולקציות באות בחשבון. שירן צפריר, צילום: פרומו צלמים לוי אגרונוב

כדאי לתאם פגישה בזמן שהכי נוח לך

לכאורה, זה נשמע מאוד הגיוני ונוח להגיע לסטודיו אחרי יום עבודה, מלווה בחברה/בת משפחה. בפועל, לרובנו בסוף היום אין את האנרגיות המתאימות לקבל החלטות חשובות, כמו בחירת שמלת כלה.

לכן, על אף שזה לא תמיד נוח ולעיתים אף מצריך להיעדר מהעבודה למספר שעות, ההמלצה היא להגיע בתחילת יום/אמצע יום ולא בסוף היום, כאשר את מותשת לגמרי מיום עבודה ארוך. כדי שתוכלי באמת ליהנות מהתהליך ולהחליט את ההחלטות הכי נכונות, מומלץ להגיע למדידות הראשונות כשאת מלאת אנרגיות, גם אם זה אומר שלא יהיה בהכרח מי שיתלווה אלייך.

מחפשת שמלת כלה? הכירי את הקולקציות שלנו >>

#איךלבחורשמלתכלה #שמלותכלה #שמלתכלה

Featured Posts