מככבות על הפודיום: שמלות כלה בוהו שיק

קייט מוס, בר רפאלי, שלומית מלכה, דנה פרידר ולילי אלן הן רק חלקיק מתוך רשימה ארוכה של סלביות, אושיות אופנה וכלות מן השורה שאימצו לחיקן את טרנד הבוהו-שיק ונישאו לבחיר ליבן כשהן לבושות בשמלת כלה בוהמיינית קלילה ואוורירית. וכפי שזה נראה, הטרנד הזה ימשיך לככב על המסלולים גם בעונות הבאות. וטוב שכך, כי מדובר בטרנד שכולו רומנטיקה וקלילות!

בוהו, בוהמה, היפים ושמלות כלה בוהו שיק – מה הקשר?

"בוהו" (Boho) הוא הקיצור של המילה בוהמייני, וסביר להניח ששמעתן אותו לא פעם בהקשרים שונים של אופנה. על אף שאופנת הבוהו-שיק החלה להתפתח משנות ה-90, השורשים שלה הם בתרבות הבוהמיינית וההיפית, שהתפתחו הרבה קודם לכן.

השימוש במילה "בוהמה" החל עוד במאה ה-15 לתיאור צוענים שהיגרו לצרפת וכונו "בוהמיאנים", אבל רק בתחילת המאה ה-19 המונח קיבל משמעות של יצירתיות, אומנות, נוודות ומרדנות. בשנות השישים הסגנון אומץ על ידי היפים, אוהבי אומנות וטבע שדוגלים בחופש ושחרור. בתחילת שנות ה-90, אושיות אופנה כמו האחיות אולסן, קייט מוס וסיינה מילר לקחו את הסטייל הבוהמייני צעד אחד קדימה ויצרו את ה'בוהו-שיק', כפי שאנחנו מכירות אותו כיום.

שולטות בפודיום. שמלות כלה בוהו שיק (קולקציית 2018, Henika by Yael Pick)

המונח אולי עבר כמה גלגולים, אבל הסגנון נשאר בבסיסו אותו הדבר – מאוד רומנטי ועדין, המתבסס על משחקי שכבות עם שילוב של תחרות ורקמות ודגש על גזרות אווריריות וקלילות.

לא עבר זמן רב והבוהו-שיק השתלט גם על גזרת שמלות הכלה ובמהלך השנים האחרונות, אנחנו רואות יותר ויותר כלות שפונות לסגנון הזה – אם זה בגלל הנוחות ואם זה בגלל האמירה האישית: מראה לא מתאמץ, אהבה לחופש ולטבע, חשיבה מחוץ לקופסה ומשיכה לאומנות.

אוורירית וקלילה. שמלת כלה ברוח הבוהו שיק (קולקציית 2017, Henika by Yael Pick)

שמלות כלה בוהו שיק – גרסת 2018

המאפיין העיקרי והחשוב ביותר של שמלות כלה מהז'אנר הזה הוא נוחות. מחוכים הדוקים ממש לא באים בחשבון. מדובר בגזרות משוחררות שמונחות בקלילות על הגוף ומשדרות רומנטיקה, קלילות ואותנטיות. על אף שמדובר במראה לא מתאמץ, ההרכב של השמלה בדרך כלל מרתק במיוחד – שלל טקסטורות, רקמות ועבודות יד, בשילוב אלמנטים מיוחדים כמו פרנזים, תחרות יפהפיות שפורקו והורכבו מחדש ועוד.

האם את צריכה להתחתן בשמלת כלה בגזרת בוהו שיק?

מתלבטת אם זה הסגנון שאת צריכה לאמץ ליום הגדול? בואי נבדוק! בלי לחשוב יותר מדי, סמני את התשובה הנכונה מבחינתך:

אין על מגפיים/מגפונים!

☐ כן

☐ לא

החתונה המושלמת מבחינתי היא על חוף הים.

☐ כן

☐ לא

התסרוקת שלי תהיה במראה שיער פזור ולא מתאמץ או במראה אסוף מרושל.

☐ כן

☐ לא

האיפור שלי הולך להיות עדין והכי "נטוראל" שאפשר.

☐ כן

☐ לא

אני נרתעת מאירועים המוניים. אצלי בחתונה יהיו גג 200 איש!

☐ כן

☐ לא

אני מאוד אוהבת כובעי מגבעת וסרטים לשיער.

☐ כן

☐ לא

אין על שמלות מקסי!

☐ כן

☐ לא

סימנת כן ברוב הסעיפים? שמלת כלה בוהו-שיק היא לגמרי מה שאת צריכה!

בואי להכיר מקרוב את נבחרת הבוהו-שיק המנצחת שלנו בסטודיו >>

כבר הכרת את הקולקציות שלנו?

#שמלותכלה #שמלותכלהבוהושיק #שמלתכלהבוהושיק

Featured Posts