משהו חדש, משהו ישן, משהו מושלם: שמלות כלה וינטאג'

שרוולים תפוחים, צווארונים ויקטוריאניים והינומות רשת – זהו רק חלק מהקסם המיוחד של שמלות כלה בסגנון וינטאג'. אם סגנון הרטרו תמיד קרץ לך, זה הזמן ליישם ובגדול! לפנייך מדריך שייקח אותך למסע בזמן בעולם החתונות של שנות ה-20 עד שנות ה-60. מוכנה?

יש משהו שובה לב ורומנטי להפליא בשמלות כלה בסגנון וינטאג', משהו שמשלב בין נוסטלגיה לבדים קלאסיים וחיתוכים נקיים, לבין אקססוריז ססגוניים – מעין מסע בזמן לתקופה אחרת.

מספיק מבט חטוף בשמלות הכלה הקסומות בסגנון גטסבי משנות ה-20, בשמלתה הנסיכותית של גרייס קלי ובשמלת הפעמון של אליזבת טיילור משנות ה-50, כדי להתמלא בהשראה ולרצות לנטוש לאנחות את הטרנדים הנוכחיים לטובת גזרות וינטאג'יות עם טוויסט מודרני.

השתכנעת? נהדר, עכשיו רק נותר לך להחליט לאיזה עשור התחברת! משימה קלה? בכלל לא, אבל אנחנו סומכות עלייך שתעשי את ההחלטה הנכונה. שנתחיל? :)

שמלות כלה וינטאג' בסגנון שנות ה-20

שמלות הכלה של שנות ה-20 התאפיינו בתחרות יפהפיות במראה של רקמה עשירה, שילוב חרוזים, בדים נוצצים וגזרת פלאפר במראה פרנזים שובב ברוח עידן הג'אז. הגזרות היו ישרות, משוחררות ולעיתים הגיעו גם עד הרצפה

והאקססוריז: עיטורי ראש מלאים בכל טוב – חרוזים, נוצות, פאייטים או לחלופין כובעים בצורת פעמון, שרשרות פנינים וסיכות בסגנון אר-דקו.

שובבה על הרחבה. שילוב של פרנזים ברוח שמלת הפלאפר של שנות ה-20. מתוך קולקציית 2017, Henika by Yael Pick

שמלות כלה וינטאג' בסגנון שנות ה-30

המשבר הכלכלי של שנות ה-30 הביא לחייהן של הכלות של אותם זמנים סגנון הרבה יותר פשוט וקלאסי, בניגוד לעושר הבדים והחרוזים של שנות ה-20, כאשר הקו העיצובי יותר הדוק במטרה להדגיש את הגוף הנשי בכלל ואת אזור המותניים בפרט. באותה תקופה גם ניכרה ההשפעה של 'הוליווד הישנה', מה שהביא לשילוב בדים של סאטן ומשי. הגזרות הקצרות של שנות ה-20 פינו מקום לטובת שמלות כלה ארוכות יותר.

והאקססוריז: כפפות לבנות המגיעות עד מעל המרפק, הינומה ארוכה ותכשיטים נוצצים.

שמלות כלה וינטאג' בסגנון שנות ה-40

כיצד נראו הכלות של שנות ה-40? הקו העיצובי התהדק עוד יותר ושמלות הכלה הפכו לשמלות מחוך בעלות שרוולים ארוכים או שרוולים תפוחים, מחוברות לחצאיות ארוכות ובעלות צווארוני וינטאג' בגזרת V או גזרת סוויטהארט.

בעוד שהסגנון של הוליווד הישנה המשיך לככב, הבדים הפכו להיות פשוטים יותר בעקבות מלחמת העולם השנייה. רק בתום המלחמה שבו להשתמש בבדי סאטן ומשי.

בניגוד ללבן-לבן של שנות ה-30, בשנות ה-40 כיכב דווקא שמלות הכלה נטו יותר לכיוון ורדרד עדין.

והאקססוריז: זרי כלה גדולים, הינומה ארוכה במיוחד בעלת שכבה אחת המחוברת לכובע פילבוקס או לחלופין סרט המעוטר בפרחי העונה.

שמלות כלה וינטאג' בסגנון שנות ה-50

שנות ה-50 ללא ספק שייכות למראה ה-NEW LOOK החדשני שהכתיב בית האופנה הנודע – DIOR: שמלות פעמון בעלות טופ צמוד שנפתח לחצאית נפוחה בגזרת A באורך מידי, שמסתיימת קצת אחרי הברכיים. אז גם התחילו לככב בדי הטול ושמלות כלה בסגנון שמלת נשף מלאת נפח.

והאקססוריז: הינומות קצרות, הינומות רשת מחוברות לכובע פילבוקס וזרי כלה גדולים וארוכים במיוחד

שמלות כלה וינטאג' בסגנון שנות ה-60

על אף שבתחילת שנות ה-60 הסגנון הנחשק ביותר היה ברוח שמלת הכלה של גרייס כלי, בעלת המחוך הרומנטי, הצווארון הוויקטוריאני והשרוולים הארוכים, לקראת אמצע הסיקסטיז - מהפכה בעולם האופנה!

עידן ההיפים יחד עם המיני המרדני של מארי קוואנט הביאו לעולם החתונות גזרות חדשות לגמרי. הכלות של שנות ה-60 כבר לא רצו גזרות חובקות גזרה, אלא גזרות נוחות ומשוחררות. יוקו אונו נישאה באותה עת לג'ון לנון בשמלת מיני לבנה ויותר-ויותר שמלות בגזרת טרפז תפסו את מקומן של השמלות המסורתיות. הגזרות הפכו להרבה יותר משוחררות ושילבו גם אלמנטים מעולם כוכבי הפופ של אותה תקופה – נוצות ופרווה.

והאקססוריז: זרי פרחים במקום הינומות או מחוברים להינומות קצרות, פרחים שזורים בשיער או כובעים לבנים רחבי שוליים.

שובן של נערות הפרחים. מתוך קולקציית 2016, Henika by Yael Pick

כבר הכרת את הקולקציות שלנו?

#שמלותכלהוינטאג #שמלתכלהוינטאג #שמלותכלהוינטאג #שמלתכלהוינטאג

Featured Posts