ממשחקי שקיפויות ועד למסע בזמן: שמלות כלה מתחרה

מה שטוב לבית המלוכה טוב גם לנו! או במילים אחרות – 4 סיבות מצוינות לשלב תחרה בשמלת הכלה שלך.

סביר להניח שאם יבקשו ממך לדמיין את שמלת הכלה שלך, היא תכלול בין היתר גם עיטורי תחרה באופן כזה או אחר, ולא בכדי – בדי התחרה הפכו להיות כל כך מזוהים עם שמלות הכלה בזכות הטקסטורה היפהפייה, החגיגית והעדינה שלהם, עד שזה כמעט בלתי אפשרי לדבר על שמלת כלה מבלי לשלב תחרה באותה נשימה.

התחרה, מלבד היותה מרשימה, גם משאירה מקום אינסופי ליצירתיות – החל משילובי תחרה עדינים במיוחד בשמלות כלה מינימליסטיות ועד לפרחי תחרה שפורקו וחוברו מחדש במגוון צורות, גדלים ושילובים בשמלות מורכבות ועשירות בבדים, טקסטורות ואבני חן. שילוב נכון של תחרה יכול להתאים לכל כלה באשר היא – זו הנישאת בשמלה קלילה ואווירירית בחום הלוהט של אוגוסט על חוף הים וזו שבחרה להתחתן בשמלה אטומה וחמימה יותר במהלך החורף הישראלי באולם.

תחרה, תחרה, אבל איך היא משתלבת בפועל בשמלות כלה?

יוקרה וגלאם

שמלת כלה לבנה וחלקה מבד שיפון או סאטן יכולה בין רגע להפוך לשמלה דרמטית ומרשימה, אם ישולבו בה פרחי תחרה גדולים בשילוב אבני חן מנצנצות – בין אם בחלקה העליונה, בין אם בחלק של החצאית ובין אם בחלקה האחורי, בגב.

עבודה דקדקנית במיוחד תיצור מראה 'תלת מימדי' עם פרחי תחרה בולטים החוצה. קסם לבן אחד גדול, כבר אמרנו? :)

מקפיצים ברגע. פרחי תחרה יפהפיים מתוך קולקציית 2018 של Henika by Yael Pick

אפקט הוואו. מתוך קולקציית 2017 של Henika by Yael Pick

במראה הדרמטי. מתוך קולקציית 2017 של Henika by Yael Pick

משחקי שקיפויות

אם תעוזה היא השם השני שלך, שילוב של בד תחרה הוא לגמרי כיוון נהדר עבורך, מכיוון שהוא מאפשר ליצור מראה נועז יותר בזכות היותו בד שקפקף. ואם את חוששת שהמראה יהיה שקוף מדי, תמיד ישנה אופציה לשלב מתחת בד בגון עור, שיוצר אשליה אופטית יפהפייה של שקיפות שלא באמת חושפת את מה שאינך מעוניינת לחשוף.

תחרה נועזת. מתוך קולקציית 2018 של Henika by Yael Pick

בכל עונות השנה: שרוולי תחרה

בכל הנוגע לשמלות כלה, שרוולים הם הרבה יותר מדרך טובה להתחמם בחורף. למעשה, שרוולי תחרה רלוונטיים לכל עונות השנה ובעלי אינספור יתרונות: כמובן, האופציה המובנת מאליו של חימום בחורף, יצירת מראה צנוע יותר לכלות שמעוניינות בכך, טשטוש אזורים בעייתיים בידיים ויצירת מראה מוארך וצר יותר ולסיום, שדרוג המראה הכללי למראה יוקרתי יותר. ישנו קסם מיוחד בשרוולי תחרה ארוכים, שאוטומטית יוצרים מראה הרבה יותר מלכותי (ע"ע השמלות של גרייס קלי וקייט מידלטון). התחרה יכולה להיות צפופה יותר או במראה פרחים מרווחים היטב. מה שבטוח, ככל שהאלמנטים יהיו מרוחקים זה מזה, כך יקבלו יותר נוכחות ויצרו מראה דרמטי יותר.

השרוולים יכולים להיות ארוכים או קצרים, צמודים לגוף או תפוחים, להגיע כחלק מהשמלה או בתור עליונית הניתנת להסרה בתום החופה - בהתאם לצורך שלך ולמה שאת רוצה לשדר.

לא רק בחורף. מתוך קולקציית 2017 של Henika by Yael Pick

מסע בזמן

כל חובבת וינטאג' יודעת ששכבה עדינה במיוחד של תחרה יכולה בקלות ליצור מראה רטרו מאוד רומנטי, במיוחד אם משולב גם בד טול. בדרך כלל התחרה משולבת בטופ של השמלה, כצווארון תחרה גבוה וסגור או במראה של רקמה, שמזוהים מאוד עם שמלות כלה בסגנון וינטאג'. אופציה נוספת היא לשלב תחרה בחלק התחתון כחצאית במראה 'קומות'.

וינטאג' שיק. מתוך קולקציית 2016 של Henika by Yael Pick

אז אם לרגע התלבטת אם לשלב תחרה בשמלת הכלה שלך, יש לך לפחות 4 סיבות לא לוותר עליה בקלות :)

כבר הכרת את הקולקציות שלנו?

#שמלותכלהתחרה #שמלתכלהמתחרה

Featured Posts