תמיד בסטייל: שמלות כלה קלאסיות

אם יש סגנון שהוא אלמותי והוא כאן כדי להישאר תמיד, הוא הסגנון הקלאסי. שמלות כלה קלאסיות הן מתכון בטוח להצלחה היום, מחר ובעוד 30 שנה. איך אנחנו יודעות? ההיסטוריה הוכיחה את עצמה!

כשאת שומעת "שמלת כלה קלאסית", אילו דגמים עולים בראשך? אם רק התחלת את המסע שלך באיתור שמלת הכלה המושלמת עבורך, סביר להניח שהאסוציאציה הראשונה היא איזשהו דגם בעיצוב מיושן ושמרני (מה שמאוד רחוק מהמציאות). אבל אם כבר יצא לך לסקור קולקציות של שמלות כלה, את בוודאי יודעת, שקלאסי אינו שווה ערך ל"משעמם וחסר מעוף", אלא נהפוך הוא - על-זמני ורלוונטי תמיד.

למעשה, בכל הנוגע לשמלות כלה קלאסיות, מילות המפתח הן מראה נקי, עדין ומינימליסטי, ולא פחות חשוב – רומנטי! אולי תופתעי לגלות, אבל בשנים האחרונות, יותר ויותר מעצבים יוצרים ליין קלאסי מיוחד בתוך הקולקציה הקיימת, המבוסס על העיצוב הלבן הנקי והמינימליסטי, כשהדגש הוא על גזרה מחמיאה ומציאת כיוון עיצובי מעניין ולא שגרתי, בין אם זה ביצירת א-סימטריות מסוימת תוך שמירה על הקו הקלאסי, קפלים מעניינים, שרוולים מיוחדים ועוד.

מאודרי ועד נינה

טרנדים באים והולכים, אבל המראה הקלאסי תמיד שם. לצד השמלות העשירות בתחרות ובבדים מחורזים, מככבים גם דגמים מאופקים יותר, אלגנטיים יותר ועל-זמניים. ויחד עם היותן קלאסיות, תמיד יש איזשהו טוויסטד מעניין בעיצוב, שמעניק לה את הטאץ' המודרני ומבדל אותה משמלות קלאסיות של עשורים קודמים.

אודרי הפבורן נישאה בשמלת כלה קלאסית לבנה ויפהפייה מבית באלמיין בשנות ה-50, קייט מידלטון עשתה זאת ב-2011 בשמלה ענוגה של שרה ברטון מבית אלכסנדר מקווין כשנישאה לנסיך ויליאם, וגם יאנה יוסף ונינט שלנו בחרו בגזרות קלאסיות, המבוססות על אותן גזרות אייקוניות של אודרי וקייט. למרבה המזל, בכל הנוגע לשמלות כלה קלאסיות – אין דבר כזה "פג תוקף".

תמיד בתוקף. מתוך קולקציית 2018 של Henika by Yael Pick

הקלאסית המשודרגת

על אף שמדובר בשמלת כלה קלאסית, אין זה אומר שאי אפשר להקפיץ את המראה הקלאסי עם עיטורים עדינים מאוד של תחרה או אבנים, או אפילו חגורה מעניינת. אותם דיטיילים קטנים מאפשרים לך ככלה להעניק את הטאץ' האישי שלך לדגם הקלאסי.

משהו חדש, משהו ישן. הקלאסית המשודרגת מתוך קולקציית 2016 של Henika by Yael Pick

ומה קורה כשהחדש פוגש את הישן? מראה וינטאג'י עדין ומושלם – שילוב של אלמנטים וינטאג'יים בגזרות הקלאסיות משנות ה-20, ה-30, ה-40 וה-50.

ואם עדיין מתלבטת אם ללכת על הגזרה הקלאסית, הנה עוד יתרון מקסים! שמלת כלה קלאסית תהיה רלוונטית גם בעוד שלושים שנה, כך שביום מן הימים תוכלי להעביר אותה ליורשת העתידית שלך. והאם יש משהו מרגש יותר מלדמיין את הבת שלך מתחתנת בשמלת הכלה שאת נישאת בה? :)

כבר הכרת את הקולקציות שלנו?

#שמלותכלהקלאסיות #שמלתכלהקלאסית

Featured Posts